دزدی که حوله دستی بامبو از جنس طلا را در خانه رئیس جمهور آمریکا پیدا کرد

یکی از مؤلفه‌های شستن دست‌ها که در کمپین‌های ترویج بهداشت دست کمتر مورد تأکید قرار گرفته است، خشک کردن دست است (Snelling و همکاران، 2011؛ Huang et al., 2012).

خشک کردن با حوله دستی بامبو تمیز پس از شستن دست در بسیاری از کشورها از جمله کنیا یک روش معمول نیست، عمدتاً به این دلیل که مواد تمیز برای خشک کردن دست اغلب در دسترس نیستند.

در مطالعه‌ای که در غرب کنیا انجام شد، محققان مشاهده کردند که علیرغم ترویج گسترده خشک کردن هوا پس از شستن دست‌ها، مردم دست‌های خود را چه در حین کثیف بودن و چه پس از شستن دست‌ها، روی لباس‌ها، کمربندها، پرده‌ها یا پارچه‌های در دسترس پاک می‌کنند (Person et al., 2013).

دست‌های خیس میکروب‌ها را راحت‌تر از دست‌های خشک منتقل می‌کنند و اگرچه خشک کردن دست‌ها روی یک حوله تمیز می‌تواند با ایجاد اصطکاک به حذف میکروب‌ها کمک کند، اما استفاده از پارچه‌های آلوده می‌تواند مزایای شستن دست‌ها را به خطر بیندازد (پاتریک و همکاران، 1997).

پارچه های آلوده و مواد مرطوب با گسترش عفونت های باکتریایی، ویروسی و قارچی مرتبط است (Sehulster et al., 2003).

برای رسیدگی به مشکل خشک کردن دست، Vestergaard (www.vestergaard.com) حوله دستی 30×40 سانتی متری با خواص ضد میکروبی ساخت که غیر سمی و در طول زمان پایدار است (شکل 1).

آزمایش‌های آزمایشگاهی نشان داد که حوله دستی ضد میکروبی (که از این پس به عنوان حوله درمان‌شده نامیده می‌شود) ممکن است به حذف آلودگی E. coli از دست‌ها کمک کند، اما آزمایش میدانی برای ارزیابی تأثیر حوله‌های درمان‌شده بر جمعیت‌هایی که در محیط‌های آلوده به مدفوع زندگی می‌کنند مورد نیاز بود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.